Windows 10 wkrótce z nowym launcher’em?

Windows 10

Microsoft szykuje zupełnie nową aplikację launchera (“Uruchamianie”), która przypominała będzie do złudzenia funkcję Spotlight znaną komputerów Mac. Aktywowana poprzez kombinację klawiszy Win + R opcja zostanie odmieniona nie do poznania. Być może zostanie zaprojektowana w sposób zbliżony do tego, co sugeruje poniższa grafika koncepcyjna Nielsa Laute.

Grafika koncepcyjna prezentująca nowy launcher w Windows 10. | Źródło: Niels Laute

Gigant z Redmond nad nowym launcherem pracuje od początku poprzedniego tygodnia i można być w zasadzie pewnym tego, że jego wersja beta zostanie udostępniona już w maju. W początkowej fazie będzie obsługiwała ona wyłącznie podstawowe polecenia, które obsługuje również funkcja wyszukiwarki w menu Start. Plany są jednak ambitne i docelowo launcher wchodzący w skład PowerToys ma mieć funkcjonalność zbliżoną do Alfreda z macOS i zdecydowanie większą niż Spotlight.

Oczywiście dla większości użytkowników Windowsa 10 obecny launcher okaże się wystarczający. Ma być on dedykowany przede wszystkim poweruserom, którzy zrobią użytek z zapowiadanych pluginów, snippetów, wyszukiwania w sieci i kilku innych użytecznych opcji, które Microsoft planuje dodać w swojej mikroaplikacji.

W chwili obecnej Microsoft prosi społeczność o pomoc w nazwaniu swojego nowego praktycznego narzędzia, które wejdzie w skład PowerToys. Możecie pomóc firmie i wziąć udział w głosowaniu, które odbywa się aktualnie na Twitterze. Proponowane nazwy to:

  • PowerToys Run
  • PowerToys Engage
  • PowerToys Init
  • Inna zaproponowana przez społeczność nazwaniu

Więcej informacji na temat najnowszej wersji narzędzi PowerToys można znaleźć w tym miejscu.

Źródło: GitHub, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *