PowerToys 0.16 zostały udostępnione

PowerToys

Oprogramowanie PowerToys dla systemu Windows 10 aktualizowane jest w iście imponującym tempie. Ledwo z początkiem marca pojawiła się wersja 0.15, w której dopracowano m.in. mikroaplikację FancyZones, a już światło dzienne ujrzała nowa wersja aplikacji PowerToys o numerze 0.16. Wprowadzono w niej aż dwa bardzo praktyczne narzędzia. Do dotychczas dostępnych już małych apek dołączają teraz Image Resizer oraz Windows Walker.

Szybka zmiana rozmiaru zdjęć i grafik w Windows 10 z Image Resizer

Pierwsze z nich jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa. Image Resizer to rozszerzenie Windows Shell, które integrowane jest z systemem w taki sposób, że umożliwia łatwą i szybką zmianę rozmiaru wielu plików graficznych po ich zaznaczeniu i wywołaniu menu kontekstowego. Koniec z koniecznością stosowania dodatkowych programów. Teraz zmiana rozdzielczości zdjęcia lub innej grafiki jest znacznie przyjemniejsza.

Ustawienia PowerToys 0.16
Ustawienia PowerToys 0.16. | Źródło: Instalki.pl

Window Walker, czyli alternatywa dla interfejsu zmiany okien

Window Walker służyć ma jako alternatywa dla interfejsu przełączania się pomiędzy aktywnymi oknami, wywoływanego poprzez kombinację klawiszy Alt + Tab. Za sprawą Window Walker przełączyć się można na inny działający program poprzez wpisanie jego nazwy w okienku wyszukiwania. W trakcie pracy na wielu aktywnych oknach powinno to zajmować mniej czasu, niż przeskakiwanie pomiędzy nimi za pośrednictwem Alt + Tab.

“Naszym głównym założeniem w trakcie opracowania aktualizacji 0.16 było dodanie nowych funkcji oraz dążenie do poprawienia jakości i stabilności pracy już istniejących. Pracujemy też nad znalezieniem sposobu na automatyczną aktualizację PowerToys i mamy na to dobry plan. Chcemy podziękować społeczności za szybkie zidentyfikowanie kilku błędów w PowerToys 0.15 i umożliwienie nam szybkiego wydania wersji 0.15.1 i 0.15.2”, czytamy w komunikacie Microsoftu.

Jeśli tego jeszcze nie wiecie, PowerToys to mikronarzędzia systemowe, które pamiętają jeszcze czasy Windowsa 95 i Windowsa XP. Od jakiegoś czasu są dostępne także dla “zwykłych śmiertelników”, w postaci niewielkiego (3,7 MB) programu dla systemu Windows 10. Warto go zainstalować, by przekonać się jak bardzo są funkcjonalne.

Dla zainteresowanych; PowerToys w wersji 0.16 można pobrać np. tutaj.

Źródło: Instalki.pl, GitHub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *