Microsoft zmienia swoje plany odnośnie aktualizacji Edge Chromium

Edge Chromium

Niedawno Google wprowadziło poważne zmiany w harmonogramie aktualizacji dla swojej przeglądarki – Chrome. Podczas gdy już 7 kwietnia debiutu doczeka się stabilna wersja Chrome 81, aktualizacja o numerze 82 zostanie całkowicie pominięta. Funkcje, które ta miała wprowadzić, pojawią się dopiero w Chrome 83, premierę którego zaplanowano na połowę maja.

Teraz podobną decyzję o rezygnacji z jednej z dużej aktualizacji Microsoft podjął względem Edge’a Chromium, bazującym na tym samym silniku co Google Chrome. Ta przeglądarka także nie otrzyma wersji 82. Poza tym, podobnie jak w przypadku przeglądarki Google, Edge Chromium 81 zadebiutuje na początku kwietnia, a 83 w połowie maja.

„W następstwie zmian wprowadzonych w harmonogramie programu Chromium, dostosowujemy nasze plany względem przyszłych wersji przeglądarki Microsoft Edge i anulujemy aktualizację o numerze 82. Microsoft Edge 81 zadebiutuje w kanale stabilnym na początku kwietnia, a Microsoft Edge 83 wcześniej niż zgodnie z naszymi pierwotnymi zamiarami, w połowie maja.”, czytamy w oświadczeniu Microsoftu.

Przypominamy, że poza wymienionymi dużymi aktualizacjami w najbliższej przyszłości Edge Chromium otrzyma poprawki związane z bezpieczeństwem, jeśli tylko zajdzie potrzeba ich wprowadzenia. Kanały Canary, Dev i Beta będą natomiast aktualizowane w takim tempie, jak wcześniej.

Pewnie już wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat Edge’a Chromium 81 i 83, zwłaszcza że premiera pierwszej z nowych wersji przeglądarki jest tuż za rogiem. Zatem, nie pozostaje nam nic innego, jak na nie czekać.

Źródło: Blogs Windows via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *