Wygląda na to, że zmieni się sposób ustawiania aplikacji domyślnych w Windows 10

Windows 10

Jak zmienić domyślne aplikacje w Windows 10? To pytanie zadaje sobie nie tylko mnóstwo nowych użytkowników systemu Microsoftu, ale także osoby, które przez długi czas korzystały z programów proponowanych przez Giganta z Redmond. Dokonanie zmiany jest zadaniem relatywnie łatwym, ale wkrótce będzie jeszcze przyjemniejsze.

Microsoft w końcu podjął decyzję o przeprojektowaniu menu aplikacji domyślnych w taki sposób, że przypisywanie programów do poszczególnych zadań stanie się nie tylko prostsze, ale i bardziej precyzyjne dla zaawansowanych użytkowników. Od teraz programy wyszukiwać będzie można według nazw, a na liście pojawią się nie tylko typy plików i protokoły, ale także rozszerzenia, z którymi dało się będzie powiązać określone aplikacje.

“Na przestrzeni ostatnich lat wprowadziliśmy szereg ulepszeń w Ustawieniach w oparciu o opinie użytkowników i cieszymy się, że możemy podzielić się następnymi, które właśnie zaczynamy udostępniać. Dodajemy możliwość przeglądania list typów plików, protokołów i aplikacji podczas ustawiania aplikacji domyślnych”, podaje Microsoft.

Nowe menu aplikacji domyślnych
Nowe menu aplikacji domyślnych w Windows 10, dostępne dla Insiderów. / Źródło: Microsoft

Firma nie podała konkretnej daty, kiedy zmiana zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom Windowsa 10. Na razie korzystać z niej może 50% członków programu Windows Insider z kręgu Fast.

Jak zmienić domyślne aplikacje w Windows 10?

Aby to zrobić, najłatwiej jest otworzyć wyszukiwarkę (ikona lupy) obok menu Start, wpisać frazę: “aplikacje domyślne”, a następnie przejść do wyszukanego elementu. Z tego poziomu wystarczy już tylko kliknąć na do tej pory domyślne narzędzie odpowiedzialne za dane zadanie, aby przypisać zamiast niego nowy program.

menu aplikacji domyślnych
Obecne menu aplikacji domyślnych w Windows 10. / Źródło: Instalki.pl

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *