Obrazy ISO Windows 10 build 10130 już dostępne

Microsoft wydał nowe obrazy ISO systemu Windows 10 Insider Preview. Najnowszy build oznaczony numerem 10130 był już dostępny dla użytkowników tzw. szybkiego pierścienia aktualizacji. Jak wcześniej, system dostępny jest również w języku polskim. Jakie zmiany przynosi najnowsza wersja?

Gabe Aul poinformował, że najnowsze obrazy ISO czekają już na uczestników programu Windows Insider. Okazuje się jednak, że osoby, które zainstalowały wcześniejszą wersję systemu i należą do wolnego pierścienia aktualizacji wciąż nie mogą liczyć na najnowszy buildw ramach Windows Update i muszą męczyć się z wersją system z kwietnia tego roku. Microsoft tłumaczy, że ma pewne problemy techniczne i na razie nie może wydać nowej wersji w tym kanale aktualizacji.

Windows 10 build 10130 zawiera sporo usprawnień, wśród nich zmiany w Menu Start. Dodano funkcje, które pozwolą spersonalizować ten element systemu. Z poziomu specjalnego menu (Ustawienia, Personalizacja i Początek) można dostosować jakie elementy będą widoczne w dolnej części Menu Start. Usprawniono listy szybkiego wybierania (Jump list), które są teraz spójne z pozostałymi elementami interfejsu.

Również przeglądarka Microsoft Edge zyskała nowe możliwości. W końcu udostępniono możliwość oglądania wideo w trybie pełnoekranowym (np. na YouTube). Ponadto, dodano możliwość przypinania wybranych elementów (lista czytania, ulubione czy panel asystenta głosowego Cortana).

Nowa kompilacja Windows 10 wprowadza skrót klawiszowy Win+C, za pomocą którego uruchomimy Cortanę w trybie rozpoznawania mowy. Na koniec warto wspomnieć o nowych ikonach, które delikatnie różnią się od poprzednich projektów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie te ikony zobaczymy w finalnej wersji systemu.

Windows 10 build10130 ikony
Nowe ikony pulpitu w Windows 10

Prace nad Windows 10 zmierzają ku końcowi. Premiera zapowiedziana została na 29 lipca tego roku. Najnowszą wersję Windows 10 Insider Preview można pobrać przechodząc na daną stronę.

Źródło: pcworld.com, Microsoft, Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *