Windows 10 oficjalnie zadebiutuje pod koniec lipca

Od rana użytkownicy Windows 7 oraz Windows 8 są atakowani specjalnym komunikatem od Microsoftu, informującym o możliwości przeprowadzenia bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Ta nastąpi pod koniec lipca, o czym gigant z Redmond poinformował w oficjalnym komunikacie.

Microsoft zapowiedział, że Windows 10 zadebiutuje już 29 lipca bieżącego roku i będzie dostępny w 190 krajach na całym świecie. Wtedy też każdy posiadacz Windows 7 i Windows 8 będzie mógł przeprowadzić darmową aktualizację i skorzystać z nowego systemu.

Jedną z największych zmian w systemie będzie powrót Menu Start. Będzie to mieszanka schematu, który znamy z Windows 7 z kafelkowymi aplikacjami, które pojawiły się w Ósemce. Użytkownicy będą mogli do niego przypinać odnośniki do ulubionych programów, wyszukiwać interesujące ich informacje itp.

W systemie nie zabraknie wirtualnej asystentki Cortany, jednak jej dostępność na polskim rynku wciąż jest niewiadomą. Windows 10 zaoferuje również funkcję Windows Hello – logowanie się do systemu za pomocą czujników biometrycznych – np. kamery z podczerwienią czy skanera linii papilarnych.

W Dziesiątce pojawi się także zupełnie nowa przeglądarka – Microsoft Edge oraz wsparcie dla bibliotek graficznych DirectX 12, które mają się przyczynić do szybszego działania nowych gier.

Źródło: Instalki

4 thoughts on “Windows 10 oficjalnie zadebiutuje pod koniec lipca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *