Microsoft ujawnia ceny Windows 10

Windows 10 domyślnie będzie darmowy dla większości użytkowników domowych. Wczoraj na komputerach z systemem Microsoftu zaczęło się pojawiać powiadomienie o możliwości zarezerwowania aktualizacji. Wiemy już również, jak będą wyglądać ceny licencji dla osób, które nie załapią się na darmową ofertę.

Przypomnijmy – przez pierwszy rok od premiery każdy posiadacz Windows 7 oraz Windows 8 będzie mógł przeprowadzić darmową aktualizację, która dożywotnio zaoferuje mu system Windows 10. Co jednak z osobami, które korzystają ze starszego systemu (Windows Vista, Windows XP) lub celują w bardziej zaawansowaną wersję (np. Windows 10 Pro)? Dla tych użytkowników Microsoft przygotował ofertę.

Ceny nie różnią się od tego, co widzieliśmy w przypadku Windows 8. Windows 10 Home zostanie wyceniony na 119 dolarów, natomiast Windows 10 Pro to koszt 199 dolarów. W przypadku, gdy będziemy chcieli przesiąść się z Home na Pro, będzie trzeba zapłacić 99 dolarów.

Microsoft chce, by w przeciągu 2-3 lat Windows 10 został zainstalowany na ponad miliardzie urządzeń. Aby było to możliwe, musi nie tylko utrzymać dużą sprzedaż oprogramowania, ale również przekonać większość posiadaczy Siódemki i Ósemki do darmowej aktualizacji.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *