Windows 10 umożliwi wielokrotne uruchamianie tej samej kafelkowej aplikacji

W najnowszym dostępnym buildzie Windows 10 pojawiła się właśnie nowa, ciekawa funkcja. Użytkownicy mogą wielokrotnie uruchamiać tę samą kafelkową aplikację, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Dzięki temu można np. otworzyć dwa kalkulatory, gdy musimy jednocześnie obliczyć kilka rzeczy.

Wspomniana funkcja pojawiła się w Windows 10 build 10130 i obecnie działa wyłącznie w przypadku kalkulatora (w wersji Modern). Neowin informuje, powołując się na własne źródła, że w przyszłości Microsoft wprowadzi obsługę dla kolejnych kafelkowych aplikacji pochodzących z Windows Store. Będzie to dotyczyć nie tylko aplikacji Microsoftu, ale również zewnętrznych firm.

Microsoft rozważa również stworzenie API, które umożliwi aplikacjom generowanie dodatkowego okienka z wybranymi informacjami, dzięki czemu obsługa niektórych programów byłaby wygodniejsza.

Możliwość wielokrotnego otwierania tej samej aplikacji kafelkowej będzie oczywiście limitowana przez deweloperów. O ile w przypadku kalkulatora faktycznie może to być wygodne, tak np. w Spotify stanowiłoby wyłącznie problem.

Obecnie nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie wprowadzona do systemu na szerszą skalę.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *