Premiera Windows 10 Mobile już we wrześniu?

Windows 10 w wersji na komputery osobiste zadebiutuje na rynku już pod koniec lipca. Nie wszystkie edycje systemu trafią jednocześnie do użytkowników. Posiadacze smartfonów z Windows Phone czy chociażby konsoli Xbox One będą musieli poczekać nieco dłużej. Wiemy już, kiedy zadebiutuje Windows 10 Mobile.

Microsoft nie ujawnił oficjalnej daty premiery mobilnej wersji swojego systemu, jednak na jednym ze slajdów prezentacji, którą przeprowadzono dla partnerów firmy widnieje wskazówka, kiedy możemy się jej spodziewać.

Według slajdu Windows Mobile zadebiutuje pod koniec kolejnego kwartału, czyli nie wcześniej, jak we wrześniu 2015 roku. Użytkownicy urządzeń mobilnych będą zatem musieli poczekać dwa miesiące dłużej, niż posiadacze komputerów.

Data ta nie jest oczywiście finalna. Osoba, która udostępniła slajd wspomniała, że Windows 10 Mobile należy się spodziewać w okolicach października.

Windows 10 mobile data
Slajd z wewnętrznej prezentacji Microsoftu

Warto zaznaczyć, że wspomniana prezentacja była przeznaczona dla producentów sprzętu, a nie zwykłych użytkowników. Data premiery wersji finalnej może się zatem różnić od dnia, w którym firmy otrzymają gotowy system do implementacji.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *