Microsoft rezygnuje z kafelkowego Skype’a

Wraz z systemem Windows 8 Microsoft udostępnił kafelkową wersję Skype, która wtedy nazywana była aplikacją Metro (dziś aplikacje te noszą nazwę Modern). Program był przystosowany do wygodnej obsługi za pomocą dotyku i integrował się bezpośrednio z systemem za pomocą ekranu startowego. Dziś amerykańska firma ogłosiła koniec usługi.

W okolicach premiery Windows 8 kafelkowe aplikacje pobierane z Windows Store były dla Microsoftu przyszłością. Kolejne miesiące zweryfikowały jednak ten pogląd – użytkownicy nie byli zainteresowani takimi aplikacjami i jeżeli istniała taka możliwość, wybierali wersje desktopowe.

Skype funkcjonował na Windowsie w dwóch formach – klasycznej desktopowej aplikacji oraz wersji Metro dla systemu Windows 8 (a teraz także Windows 10). Ta druga była jednak okrojona względem swojego oryginału i nie oferowała wszystkich funkcji.

Właśnie dlatego Microsoft postanowił zakończył prace nad wersją kafelkową. Począwszy od 7 lipca dla użytkowników systemu Windows dostępna będzie wyłącznie wersja desktopowa. Ci, którzy korzystają z Metro, zostaną poproszeni o zainstalowanie klasycznej edycji.

Skype desktop
Skype w wersji desktopowej

A co z osobami, które posiadają urządzenia z systemem Windows RT i nie mogą zainstalować desktopowej wersji? W ich przypadku kafelkowy Skype wciąż będzie działać, jednak nie otrzyma już żadnych nowych aktualizacji i funkcji.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *