Co się stanie, gdy nie zarezerwujemy Windows 10?

Począwszy od 1 czerwca Microsoft wyświetla specjalny komunikat w systemach Windows 7 oraz Windows 8 informujący o możliwości zarezerwowania darmowego systemu Windows 10. Co się jednak stanie, gdy tego nie zrobimy? Wyjaśniamy.

Komunikat o możliwości darmowej aktualizacji do Windows 10 pozwala nam zarezerwować aktualizację. W takim przypadku wszystkie pliki zostaną pobrane w tle do 29 lipca, by w dniu premiery móc przeprowadzić szybką instalację.

Co jednak, gdy nie zdecydujemy się na rezerwację lub po prostu komunikat nie jest wyświetlany w naszym systemie? Oczywiście nic straconego. Microsoft informuje, że po 29 lipca w systemach Windows 7 oraz Windows 8 pojawi się specjalna ikonka pozwalająca przeprowadzić aktualizację do Windows 10. W takim przypadku będziemy jednak zmuszeni poczekać, aż wszystkie pliki zostaną pobrane.

Amerykańska firma informuje również, że informacja o możliwości instalacji może się pojawiać u niektórych użytkowników w różnym czasie – nawet po kilku tygodniach od premiery. W takim przypadku należy się zatem uzbroić w cierpliwość.

Wszystko wskazuje zatem na to, że żaden posiadacz Windows 7 oraz Windows 8 nie przeoczy informacji o dostępności darmowego Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *