Wiemy dlaczego nie otrzymałeś komunikatu o aktualizacji Windows 10

Pierwszego czerwca Microsoft zaatakował większość użytkowników Windows 7 oraz Windows 8 specjalnym komunikatem, który informował o możliwości przeprowadzenia darmowej aktualizacji do Windows 10. Część naszych czytelników zastanawiała się, dlaczego została pominięta. Microsoft wyjaśnia.

Na swojej stronie internetowej Microsoft wypunktował kilka sytuacji, w których użytkownicy Windows 7 oraz Windows 8 mogą nie otrzymać informacji o aktualizacji. Powodem takiego stanu rzeczy może być brak najnowszych aktualizacji systemu – chodzi głównie o Windows 7 Service Pack 1 oraz Windows 8.1.

Kolejną przyczyną może być wyłączona usługa Windows Update lub wyłączona możliwość automatycznego otrzymywania aktualizacji. Sprawcą jest także zablokowana lub odinstalowana funkcja Windows Update, która uniemożliwia jej poprawne działanie.

O ile trzy powyższe problemy można łatwo naprawić, po prostu włączając Windows Update i aktualizując system, tak ostatni z wymienionych powodów jest trudniejszy do ominięcia. Microsoft informuje bowiem, że informacji o aktualizacji nie otrzymują osoby korzystające z pirackiej wersji Windowsa.

Komunikat wyświetla się domyślnie dla wszystkich komputerów, które spełniają minimalne wymagania sprzętowe Windows 10. W przypadku gdy nasza maszyna jest za słaba, stosowna ikonka pojawi się dopiero po premierze – 29 lipca. Wtedy też każdy użytkownik będzie mógł przetestować swoje urządzenie i sprawdzić, czy spełnia wymagania Dziesiątki.

Jeżeli natomiast otrzymaliście wspomniany komunikat i nie jesteście zadowoleni z jego obecności w systemowym trayu, zajrzyjcie do tego poradnika. W nim wyjaśniono, jak go usunąć.

Źródło: Neowin via Instalki

1 thoughts on “Wiemy dlaczego nie otrzymałeś komunikatu o aktualizacji Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *