Microsoft zaprezentował nową wersję Xbox One

Wcześniejsze plotki okazały się prawdą. Microsoft zaprezentował właśnie nową wersję Xbox One. Konsola otrzyma matowe wykończenie oraz większy dysk. Pojawi się również odświeżona wersja kontrolera.

Microsoft nazywa to zupełnie nową wersją Xbox One. W rzeczywistości różni się ona wyłącznie kilkoma detalami od edycji, która już od dłuższego czasu jest dostępna na rynku. Największą zmianą jest oczywiście dwa razy większy dysk twardy o pojemności 1 TB. Dzięki niemu gracze będą mogli zainstalować większą liczbę gier bez konieczności usuwania poprzednich.

Nowa wersja konsoli doczekała się także zmian w wyglądzie. Microsoft zdecydował się na matowe wykończenie, które odróżnia sprzęt od poprzednich edycji. W zestawie znajdziemy również odświeżony kontroler. Jego gabaryty i konstrukcja nie zostały zmienione, jednak Microsoft zdecydował się dodać klasyczne złącze audio 3,5 mm. Dzięki niemu bezpośrednio do gamepada podepniemy każde słuchawki. Poziom poszczególnych dźwięków będzie można ustalić z poziomu opcji konsoli.

Nowy gamepad posiada jeszcze jedną, dość drobną zmianę. Aktualizacja jego oprogramowania będzie się teraz odbywać bezprzewodowo. Gracz nie będzie już musiał podłączać kabla, by zainstalować nowy software. Kontroler – także w nowym kolorze – oprócz zestawu z konsolą będzie również dostępy osobno w cenie 65 dolarów.

Nowy zestaw z konsolą 1 TB i odświeżonym gamepadem został wyceniony na 399 dolarów i pojawi się na wybranych rynkach na całym świecie już 16 czerwca. Przy okazji Microsoft ogłosił, że edycja z dyskiem 500GB otrzymała nową, stałą cenę – 349 dolarów.

xbox one gamepad
Gamepad w nowym kolorze

Jesienią do sprzedaży trafi także bezprzewodowy adapter, który umożliwi korzystanie z gamepada na komputerze. Jego cena została ustalona na poziomie 25 dolarów. Zestaw wraz z kontrolerem to natomiast koszt 80 dolarów. Jeden adapter będzie mógł obsługiwać maksymalnie 8 gamepadów.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *