Microsoft wyjaśnia kwestię reinstalacji systemu Windows 10

Już 29 lipca posiadacze Windows 7 oraz Windows 8 będą mogli przeprowadzić darmową aktualizację do Windows 10. Wielu internautów zastanawiało się jednak, jak będzie wyglądać sprawa, gdy zechcą przeinstalować system. Microsoft śpieszy z wyjaśnieniem.

Możliwość darmowej aktualizacji do Windows 10 to bardzo atrakcyjna oferta dla wielu osób, które obecnie korzystają z Siódemki i Ósemki. Niektórzy zastanawiali się jednak, co stanie się w momencie, gdy zechcą ponownie zainstalować swój system. Czy stracą licencję? Czy będą musieli zainstalować Windows 7 i ponownie przeprowadzić aktualizację?

Na szczęście z prostym wyjaśnieniem przychodzi Gabe Aul z Microsoftu. Napisał on na Twitterze, że jeżeli użytkownik choć raz przeprowadzi darmową aktualizację do Windows 10, będzie mógł wielokrotnie instalować system na tym samym urządzeniu. Co najważniejsze – instalowany będzie od razu Windows 10 z ważną licencją. Proces reinstalacji będzie zatem prosty i przejrzysty.

Obecnie nie wiadomo, jak będzie to rozwiązane od strony technicznej. Prawdopodobnie Microsoft umożliwi pobranie obrazu ISO z gotowym Windows 10, by instalacja odbywała się bez większych problemów i przeszkód.

Powyższe informacje powinny rozwiać wszelkie wątpliwości osobom, które wciąż zastanawiają się nad przeprowadzeniem aktualizacji.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *