Wiadomości która permanentnie zawiesi ci aplikację Skype (naprawione)

Ostatnie tygodnie nie są zbyt przychylne dla komunikatorów. Całkiem niedawno w sieci można było znaleźć informację o błędzie w iPhonie, który prowadził do zawieszenia aplikacji SMS. Podobną dolegliwość odkryto w komunikatorze Skype. Wystarczy jedna wiadomość o specyficznej treści, by całkowicie zawiesić program. To poważny i uciążliwy błąd.

Użytkownicy Skype’a odkryli, że wysłanie wiadomości o treści http://: całkowicie zawiesza komunikator – zarówno nadawcy, jak i adresata nieszczęsnej wiadomości. Co gorsza, jeżeli ktoś wyśle nam komunikat o wspomnianej treści, całkowicie zablokuje nam dostęp do komunikatora. Każda kolejna próba zalogowania się do swojego konta będzie skutkować awarią aplikacji. Wynika to z faktu, że Skype automatycznie pobiera sobie całą historię rozmów.

Jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest poproszenie osoby, od której otrzymaliśmy wiadomość, by usunęła wspomniany ciąg znaków. Błąd zaobserwowano w aplikacji Skype na Windowsa, Androida oraz iOS. Co ciekawe, nie działa w komunikatorze na Macu ani w wersji kafelkowej (modern) aplikacji pod Windowsa.

Programiści odpowiedzialni za aplikację Skype poinformowali, że są już świadomi problemu i pracują nad jego szybkim rozwiązaniem.

[Aktualizacja]

 
Aby ulżyć użytkownikom, których dotknął ten problem, producent zaczął odfiltrowywać z wiadomości feralną treść. Było to oczywiście rozwiązanie tymczasowe. W międzyczasie Microsoft zaktualizował Skype na wszystkie platformy.

Źródło: Venturebeat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *