Microsoft Edge – najbezpieczniejsza przeglądarka w historii?

Jedną z najważniejszych dla Microsoftu kwestii podczas prac nad Windows 10 jest wzmocnienie bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko samego systemu, ale również znajdujących się w nim aplikacji. Microsoft Edge ma być najbezpieczniejszą przeglądarką w historii.

Microsoft Edge będzie nie tylko szybszą, lepszą, oferującą więcej funkcji przeglądarką w porównaniu do Internet Explorera. Będzie także bezpieczniejszy.

Microsoft na blogu poruszył kwestię bezpieczeństwa swojej przeglądarki, wymieniając kilka funkcji, które mają jej to zapewnić. Edge będzie oczywiście obsługiwał standardy znane z innych produktów – technologię SmartScreen, sprawdzanie reputacji certyfikatów czy symbol HTTPS w postaci zielonej kłódki wyświetlany obok paska adresu. Edge to świeża przeglądarka, dlatego też zostanie wyposażona w najnowsze technologie zabezpieczające – HTTP2 wraz z najnowszym standardem TLS.

Edge zintegruje się także z funkcjami dostępnymi bezpośrednio w Windows 10. Przykładowo potwierdzanie tożsamości na stronach internetowych będzie korzystało z funkcji Windows Passport. Silnik renderowania EdgeHTML będzie natomiast uruchamiany w specjalnej piaskownicy, by hakerzy podczas ataku nie mogli uzyskać dostępu bezpośrednio do systemu. Sam proces Edge również będzie uruchamiany w wyodrębnionym środowisku.

Microsoft traktuje przeglądarkę Edge jako osobną aplikację, która będzie aktualizowana za pośrednictwem Windows Store. Internet Explorer był zintegrowany bezpośrednio z systemem, dlatego też wykryte w nim luki często były groźne. W Windows 10 będzie inaczej.

Ostatnim sposobem zabezpieczenia przeglądarki będzie specjalny program, w ramach którego osoby wskazujące nieznane jeszcze luki otrzymają pieniądze. Dzięki temu Microsoft będzie miał możliwość załatania problemu, zanim ten przedostanie się do opinii publicznej.

Źródło: Neowin via Instalki

2 thoughts on “Microsoft Edge – najbezpieczniejsza przeglądarka w historii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *