Obsługa gier na kilku płytach w ramach wstecznej kompatybilności Xbox One

Xbox One

Microsoft poinformował, że funkcja wstecznej kompatybilności na Xbox One otrzymała obsługę gier wydanych na kilku płytach. Jednym z pierwszych tytułów należących do tej grupy jest Deus Ex: Human Revolution w edycji Director’s Cut.

Obsługa wielopłytowych wydań otwiera przed funkcją wstecznej kompatybilności furtkę do wielu nowych gier, które dotychczas nie mogły być uruchomione na Xbox One.

Wsteczna kompatybilność umożliwia zabawę w gry ze starej konsoli Xbox 360 na Xbox One. Obecnie funkcja obsługuje 182 tytuły, co nie jest oczywiście rewelacyjnym wynikiem, biorąc pod uwagę obszerną bibliotekę gier, jakie zostały wydaje na X360. Każdego tygodnia Microsoft dodaje jednak nowe pozycje.

Obsługa gier wydanych na kilku płytach z pewnością ułatwi proces przenoszenia kultowych tytułów na Xbox One. Pod tym względem Microsoft posiada przewagę nad Sony. PlayStation 4 nie oferuje bowiem wstecznej kompatybilności, choć od czasu do czasu na konsolę wydawane są gry pochodzące jeszcze z czasów PlayStation 2.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *