Więcej reklam za sprawą letniej aktualizacji Windows 10

Windows 10

O Anniversary Update pisaliśmy już wielokrotnie. Letnia aktualizacja wniesie do systemu Windows 10 sporo nowości. Wśród nich pojawią się między innymi wtyczki dla przeglądarki Microsoft Edge.

Nie ze wszystkich usprawnień użytkownicy będą jednak zadowoleni. Z opublikowanych przez Microsoft dokumentów wynika, że w systemie pojawi się więcej reklam.

Już teraz Windows 10 wyświetla w Menu Start proponowane aplikacje, które nie są zainstalowane w systemie. Po ich kliknięciu jesteśmy przenoszeni do Windows Store, skąd wybraną pozycję można pobrać.

Jak się okazuje, dotychczasowa liczba pięciu elementów sponsorowanych w Menu Start zostanie podwojona. Zmniejszona zostanie natomiast ilość statycznych aplikacji, czyli kafelków przedstawiających domyślne programy systemu.

Microsoft zapewnia jednak, że preinstalowane aplikacje będzie można usunąć, natomiast te, które są proponowane w formie linków, po prostu ukryć. Zmiana będzie prawdopodobnie dotyczyć wyłącznie świeżych instalacji Windows 10. Osoby, które już teraz posiadają najnowszy system na swoim komputerze, po przeprowadzeniu letniej aktualizacji nie powinny doświadczyć negatywnych zmian.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *