Obsługa historii przeglądania w Microsoft Edge nie będzie skomplikowana

Microsoft Edge

Microsoft Edge z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepszy. Gigant z Redmond nieustannie wzbogaca go o kolejne funkcje, dzięki którym korzystanie z niego staje się coraz przyjemniejsze. A co czeka przeglądarkę w przyszłości? Microsoft zapowiedział kilka nowości, które ta otrzyma już wkrótce, a dotyczą one przede wszystkim historii przeglądania.

Sprawniejsza obsługa historii przeglądania

Jak informuje Microsoft na swoim blogu, za sprawą zapowiedzianych funkcji obsługa historii przeglądania będzie znacznie prostsza i szybsza. Przede wszystkim, niedługo historię przeglądania będzie można otworzyć za pomocą dedykowanej ikony umieszczonej na prawo od paska adresowego, obok ikony Kolekcji i Ulubionych. Wówczas historia wyświetlania otworzy się nie w oddzielnym oknie, a w formie wysuwanego panelu.

Co ciekawe, podczas klikania w poszczególne linki we wspomnianym panelu, strony do których te prowadzą będą wyświetlać się w tle. Dzięki temu będzie można szybciej znaleźć poszukiwaną witrynę. Po jej odnalezieniu wystarczy kliknąć gdziekolwiek poza panelem historii przeglądania, a ten natychmiast zniknie. Poza tym, tak jak Ulubione panel z historią będzie można przypiąć, tak aby widzieć go cały czas.

Historia przeglądania w przeglądarce Microsoft Edge wyświetlana w wysuwanym panelu / Źródło: Microsoft

Podgląd kart z innych urządzeń

Panel historii przeglądania pozwoli zajrzeć nie tylko do listy wszystkich stron, które odwiedziliśmy, ale także stron, których karty ostatnio zamknęliśmy i kart otwartych w przeglądarce Microsoft Edge na innych urządzeniach. Aby uzyskać do tych list dostęp, wystarczy wybrać w panelu odpowiednią zakładkę.

Panel z historią przeglądania – lista ostatnio zamkniętych kart i kart otwartych na innych urządzeniach / Źródło: Microsoft

Istotny jest fakt, że lista ostatnio zamkniętych kart w nowym panelu historii przeglądania wyświetli do 25 pozycji stanowiących karty zamknięte nie tylko podczas ostatniej sesji, ale również wcześniejszych. Poza tym lista ta będzie odpowiednio posegregowana – pokaże jakie karty zostały zamknięte wraz z konkretnym oknem i kiedy.

Panel historii przeglądania pokaże, jakie karty zostały zamknięte wraz z konkretnym oknem przeglądarki / Źródło: Microsoft

Zgodnie z powyższym, historia przeglądania w Microsoft Edge daje wgląd w karty otwarte na innych urządzeniach. Mowa o urządzeniach z systemami Windows, macOS, Linux, iOS i Android. Aby z tej funkcji skorzystać wymagane będzie włączenie synchronizacji historii przeglądania oraz kart.

Z wymienionych funkcji mogą już korzystać użytkownicy przeglądarki Microsoft Edge w wersji Canary oraz Dev, na wszystkich wspieranych platformach. Nie wiadomo, kiedy omawiane nowości trafią do kanału beta i edycji stabilnej, ale zapewne jest to tylko kwestią czasu.

Źródło: Microsoft, via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *