Google przedłuża wsparcie Chrome’a dla Windows 7

Windows 7 Google Chrome

Niedługo minie rok odkąd Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla systemu Windows 7. Od 14 stycznia domowi użytkownicy nie otrzymują jakichkolwiek aktualizacji czy poprawek bezpieczeństwa (z drobnymi wyjątkami). Specjalnym traktowaniem cieszą się jednak klienci korporacyjni, dla których małe update’y jeszcze zostają udostępniane.

Google Chrome dla Windows 7 – do kiedy wsparcie?

Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej deweloperów decyduje się na porzucenie niewspieranego oprogramowania. Dosyć istotną decyzję podjęło Google. Jak się okazuje, przeglądarka Chrome dla Windows 7 będzie w najbliższym czasie nadal wspierana.

Koncern podał właśnie konkretną datę zaprzestania wsparcia usługi dla konsumentów enterprise. Stanie się to 15 stycznia 2022 roku. Wtedy też opublikowana zostanie ostatnia aktualizacja dla Windowsa 7 – tym samym użytkownicy przeglądarki od giganta z Moutain View nie otrzymają kolejnych update’ów. Wspomniany wyżej termin wydaje się jednak dosyć odległy.

Wygląda na to, że zdecydowana większość organizacji korzysta obecnie z “dziesiątki” / Źródło: Google 

O planowanym zakończeniu “supportu” Chrome’a dla “siódemki” można było przeczytać już na początku tego roku. Wtedy jednak Google planowało wspierać przeglądarkę do 15 lipca 2021 roku. Jaki czynnik wpłynął na zmianę decyzji?

Na blogu giganta z Moutain View wyczytać można następującą informację:

Wiele organizacji planowało dokonać w tym roku migracji na Windows 10. Pojawiły się jednak inne priorytety dla pracowników IT, co opóźniło ten proces. Ponad 21% firm nadal nie przeszło na nowy system. Dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć wsparcie – dzięki temu użytkownicy korzystający z Windowsa 7 mogą być pewni, że nadal będą mieli możliwość korzystania z zalet Chrome w zakresie bezpieczeństwa i wydajności.

Dla części osób jest to zatem dobra wiadomość. Termin jednak nieuchronnie się zbliża, więc warto myśleć o przesiadce na nowy system.

Źródło: Google via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *