Google Chrome dla Windows 7 będzie wspierany przez kolejne 1,5 roku

Windows 7 Google Chrome

Już za kilka dni (14 stycznia) Microsoft zakończy wsparcie dla systemu Windows 7. Począwszy od przyszłej środy żaden prywatny użytkownik nie otrzyma aktualizacji wnoszącej nowości lub poprawki błędów. Jeszcze na chwilę odetchnąć mogą korporacje oraz osoby decydujące się na użycie programu BypassESU, o którym pisaliśmy w tym miejscu.

Jeśli widmo korzystania z niewspieranego oprogramowania Was nie przeraża i nadal planujecie używać Windowsa 7, to warto wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze – przygotujcie się na pełnoekranowe powiadomienia, którymi Microsoft będzie zachęcał Was do przejścia na nowszy i stabilniejszy system. Po drugie – Google Chrome pozostaje jeszcze ze wsparciem dla „siódemki”.

Takie oświadczenie wydał właśnie gigant z Moutain View. Okazuje się, że Google planuje udostępniać aktualizacje do przeglądarki jeszcze przez półtora roku, a dokładniej do 15 lipca 2021 roku. Termin ten może w przyszłości ulec jednak zmianie – warto mieć to na uwadze.

Jeśli macie możliwość aktualizacji systemu do Windows 10, to raczej powinniście się na taki ruch zdecydować. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcecie czy musicie pozostać przy Windows 7 to przypominamy, że Microsoft Security Essentials również przestanie być aktualizowany. Pamiętajcie w takim razie o instalacji oprogramowania antywirusowego np. w postaci Internet Security.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *