Po 14 stycznia w Windows 7 “zagoszczą” powiadomienia w trybie pełnoekranowym

Windows 7

Nie tak dawno pisaliśmy, że 14 stycznia bieżącego roku Windows 7 utraci wsparcie Microsoftu i nie otrzyma (przynajmniej za darmo) poprawek związanych z bezpieczeństwem. Brak wsparcia dla oprogramowania po tak długim czasie od premiery jest rzeczą naturalną.

Zapewne wiecie, że korzystając z próbnej wersji Windowsa 10 musicie liczyć się z komunikatem wyświetlanym w prawym dolnym rogu ekranu, informującym o konieczności aktywacji systemu. Podobny komunikat pojawi się w Windowsie 7 już 15 stycznia i będzie on ostrzeżeniem o ryzyku wiążącym się z korzystaniem z nienależycie zabezpieczonego systemu. Microsoft podaje, że komunikat występował będzie jedynie w trybie pełnoekranowym wraz z możliwością jego zamknięcia, jednakże przedstawiciele giganta nie informują, czy ten będzie pojawiał się cyklicznie.

Na stronie wsparcia technicznego Windowsa 7 dotyczącej aktualizacji o numerze KB4530692 można przeczytać:

“Począwszy od 15 stycznia 2020 r. będzie wyświetlane powiadomienie w trybie pełnoekranowym zawierające opis ryzyka kontynuacji korzystania z systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 po 14 stycznia 2020 r. Powiadomienie pozostanie na ekranie, dopóki nie nastąpi z nim interakcja użytkownika. To powiadomienie będzie wyświetlane wyłącznie w następujących wersjach systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1: Starter, Home Basic, Home Premium, Professional (bez ESU), Ultimate.”

Jednocześnie firma donosi, że powiadomienie nie będzie wyświetlane na komputerach przyłączonych do domeny lub komputerach w trybie kiosku.

Miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy powiadomienie nadal będzie odwołalne, bez względu na liczbę osób, która pod wpływem komunikatu przeszła na Windows 10.

Jeśli macie możliwość upgrade’u systemu do Windows 10, to raczej powinniście się na taki ruch zdecydować. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcecie (lub musicie) pozostać przy “siódemce” pamiętajcie, że Microsoft Security Essentials również przestanie być aktualizowany.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *