Nvidia zapowiedziała zakończenie wsparcia m.in. dla Windows 7

Nvidia - Windows7

Oficjalne bezpłatne wsparcie Microsoftu dla systemu Windows 7 kończy się z dniem 14 stycznia tego roku. Nie każdy użytkownik tego OSu zdaje sobie sprawę z tego, że brak aktualizacji bezpieczeństwa dla systemu oraz koniec skutecznej ochrony ze strony oprogramowania antywirusowego Microsoft Security Essentials to tylko dwa problemy, z którymi będzie musiał się zmierzyć. Również wybrani producenci oprogramowania zapowiedzieli już porzucenie wsparcia dla Windowsa 7. Jedną z takich firm jest Nvidia, która idzie nawet o krok dalej i rezygnuje ze wspierania nowszych systemów.

14 stycznia 2020 roku Nvidia przestanie aktualizować sterowniki graficzne dla profesjonalnych kart graficznych Quadro w wersjach na “przestarzałe” systemy operacyjne. Oznacza to, że producent nie będzie więcej udostępniał łatek dla bugów oraz poprawek bezpieczeństwa. Mowa tu o systemach:

  • Windows 7
  • Windows 8
  • Windows 8.1
  • Windows Server 2008
  • Windows Server 2008 R2

Dla wielu sporym zaskoczeniem może być obecność Windowsa 8 i 8.1 na liście, ale firma Nvidia jest przekonana o słuszności swoich działań. Wszystkie kolejne aktualizacje sterowników dla układów graficznych Quadro będą tworzone wyłącznie z myślą o systemie Windows 10.

O swój los powinni zacząć obawiać się także gracze korzystający z kart Nvidia GeForce GTX i RTX. Wprawdzie “zieloni” nie zapowiedzieli jeszcze zakończenia wsparcia dla sterowników graficznych w wersji konsumenckiej, ale będzie to kolejny naturalny krok w stronę ulepszania rozwiązań tworzonych z myślą o nowszym oprogramowaniu.

Źródło: Instalki.pl, NVIDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *