Odsprzedaż cyfrowych gier na Xbox One? Microsoft szykuje coś dużego!

Na forum NeoGAF pojawił się wpis pewnego użytkownika, który twierdzi, że Microsoft przysłał do niego specjalną ankietę. Możemy z niej wyczytać, że gigant z Redmond planuje wprowadzić możliwość odsprzedaży cyfrowych wersji gier na konsoli Xbox One. Czyżby szykowała się mała rewolucja w sposobie dystrybucji?

Cyfrowa dystrybucja przeżywa ostatnimi czasy niezwykle intensywny okres. Najpierw informowaliśmy, że gry zakupione na platformie Origin będzie można zwrócić bez podania przyczyny. Teraz swoje trzy grosze dorzuca Microsoft.

W ankiecie wysłanej do niektórych użytkowników wyjaśniona została kwestia odsprzedaży cyfrowych wersji gier. Według informacji, gracze będą w stanie handlować cyfrowymi kopiami bez żadnych ograniczeń. Pobierana będzie jednak opłata za transakcję – pokryje ją sprzedający. Nie wiadomo, o jakich kwotach jest mowa.

Jeżeli powyższe informacje okażą się prawdziwe, szykuje się nam niemała rewolucja. Czy w obliczu takiego kroku klasyczny sposób dystrybucji będzie miał w ogóle sens?

Oczywiście istnienie ankiety nie zostało oficjalnie potwierdzone przez Microsoft. Zalecamy zatem traktować powyższe doniesienia z pewną dozą nieufności.

Źródło: NeoGAF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *