Odzyskiwania systemu z chmury? Taka nowość wkrótce trafi do Windows 10

Przywracanie systemu Windows 10 z chmury

Już wkrótce do systemu Windows 10 trafi funkcja znana użytkownikom urządzeń Surface Book oraz Surface Book 4. Wraz z aktualizacją Windows 10 20H1, czyli Windows 10 April 2020 Update, do systemu trafi funkcja odzyskiwania systemu bezpośrednio z chmury.

O informacjach dotyczących nowej funkcji jako pierwszy doniósł na Twitterze Walking Cat, którzy przeglądał udostępniony przez przypadek członkom programu Insider build o numerze 18950.

W Windows 10 Build 18950 nowa opcja pojawia się na etapie chęci reinstalacji systemu i dostępna jest z poziomu menu uruchamiania zaawansowanego.

Użytkownik ma do wyboru lokalny reset lub opcję o nazwie “Cloud Download”. Dzięki niej nie będzie potrzebny ani dodatkowy nośnik systemowy, ani też dodatkowa partycja zarezerwowana do odzyskiwania. Nie wiadomo jakie dane zostaną odzyskane, ale pozostaje nam domyślać się, że te będzie można zdefiniować na poziomie systemowym. Kopia zapasowa będzie wykonywana najpewniej cyklicznie lub ręcznie.

Obecnie nowa funkcja z oczywistych powodów nie działa (build dedykowany był jedynie dla pracowników Microsoftu) i zapewne zacznie dopiero w którymś z oficjalnych buildów dla Insiderów.

Funkcja odzyskiwania systemu z chmury będzie kolejną znaczącą zmianą w kolejnej dużej aktualizacji Windows 10.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *