Office 15 osiąga etap Technical Preview

Kolejna edycja pakietu biurowego Microsoft, Office 15, osiągnęła etap technical preview. Wiadomo także, iż publiczna wersja beta Office 15 zostanie wydana latem tego roku. Tzw. “techniczny podgląd” jest udostępniany “wybranej grupie klientów, którzy podpisali umowy o zachowaniu poufności”. Jest to zatem pierwszy podgląd “poza murami” firmy Microsoft, jednak testerzy powinni zachować wszystkie tajemnice Office 15.

Jak napisali przedstawiciele Microsoftu, “Dziś rano osiągnęliśmy ważny etap rozwoju: początek technicznego podglądu “Office 15″ (…) Klienci odgrywają kluczową rolę w naszym procesie rozwoju – testują początkowe buildy i przekazują nam informacje zwrotne, którą zostaną włączone do ostatecznej wersji.”

Zgodnie z postem na blogu firmowym, Office 15 przyniesie wiele nowości. Jak twierdzi Microsoft, “Office 15 jest najbardziej ambitnym przedsięwzięciem Pionu Office. Za pomocą pakietu Office 15, po raz pierwszy w historii, będziemy dokonywali aktualizacji naszych usług w chmurze, serwerów oraz klientów mobilnych i desktopowych dla pakietu Office, Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project i Visio.”

Wygląda na to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Microsoft może zastosuje elementy interfejsu Metro UI w produktach znanych z pakietu Office. Do tej pory, Microsoft zastosował Metro w najważniejszych produktach, wliczając w to Xbox 360, Windows Phone i oczywiście Windows 8.

Źródło: office.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *