Wsparcie dla Windows XP kończy się za mniej niż 800 dni

Windows XP jest nadal najpopularniejszym systemem operacyjnym komputerów osobistych osób prywatnych oraz małych i dużych firm. Niedawno wyszło na jaw, że nawet w Białym Domu są jeszcze komputery z “xp-ekiem”. Tymczasem wczoraj, Microsoft przypomniał na oficjalnym blogu Windows, że system Windows XP już za ok. 2,5 roku zostanie odłączony od wsparcia w postaci aktualizacji.

Jak napisano na blogu, Microsoft zakończy wsparcie dla systemu Windows XP za mniej niż 800 dni. Jak stwierdza Steven L. Rose, “duże firmy powinny przejść na nowszą wersję systemu Windows”, pamiętając o tym, że: “Wdrożenie nowego systemu operacyjnego w dużych biznesach trwa 18-24 miesięcy.”

W swoim poście Rose dzieli się również linkami do narzędzi, które ułatwiają przedsiębiorcom opuszczenie systemu Windows XP. Przykładem jest Microsoft Deployment Tookit, który “… odpowiada za migrację danych w trakcie wdrażania nowego systemu, a przy tym nic nie kosztuje.”

Pracownik Microsoftu nie omieszkał dodać, iż zatrzymanie wsparcia dla Windows XP oznacza prawdopodobne problemy z bezpieczeństwem. Firma zaleca aktualizację do Windows 7 jeszcze przed wydaniem Windows 8, które planowane na ten rok.

Źródło: Neowin

One thought on “Wsparcie dla Windows XP kończy się za mniej niż 800 dni

  1. f-secure niedawno puścili w net jakieś badania dowodzące że XP wciąż jest najpopularniejszym systemem na świecie i jednocześnie najbardziej zagrożonym. już widzę, jak ciotki-klotki księgowe i kadrowe w firmach dają sobie przeinstalować system… będzie płacz i zgrzytanie zębów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *