Office 2003 również bez wsparcia technicznego

Dokładnie 8 kwietnia Microsoft porzuci wsparcie dla systemu Windows XP, o czym informuje nas na każdym możliwym kroku. Okazuje się jednak, że wraz z 12-letnim systemem operacyjnym w zapomnienie odejdzie także inny, mocno popularny produkt Microsoftu.

Mowa oczywiście o Office 2003. Microsoft dotychczas skupiał się głównie na zakończeniu wsparcia dla Windows XP, gdyż decyzja ta będzie miała ogromny wpływ na komputery na całym świecie. W dniu dzisiejszym gigant z Redmond opublikował wpis na swoim blogu wraz z infografiką, informując o porzuceniu wsparcia także dla pakietu biurowego Office 2003.

Możemy z niego wyczytać, że Office 2003 wniósł sporo do biurowego “życia”, jednak dzisiaj nie jest nam zupełnie potrzebny. Sposób wykorzystania aplikacji tego typu diametralnie się zmienił, dlatego też Office 2003 nie spełnia już naszych potrzeb. Microsoft podaje oczywiście najlepszego zamiennika, który idealnie wypełni tę lukę – Office 365.

Poniżej prezentujemy wspomnianą infografikę. Czy sposób wykorzystania pakietu biurowego faktycznie zmienił się tak diametralnie?

infografika_microsoft

Źródło: Office Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *