Dzielenie się cyfrowymi grami? Microsoft wciąż o tym myśli

Zainteresowani tematem z pewnością pamiętają kontrowersje powstałe wokół zapowiedzi Xbox One w maju ubiegłego roku. Od tamtej pory polityka Microsoftu zmieniła się o 180 stopni. Gigant z Redmond zrezygnował z wymogu stałego połączenia z internetem i usunął możliwość dzielenia się cyfrowymi wersjami gier ze znajomymi. Niektóre udogodnienia mogą jednak powrócić.

Phil Spencer w jednym z wywiadów potwierdził, że Microsoft widzi przyszłość w cyfrowej dystrybucji. Podkreśla jednocześnie, że jego firma ma świadomość, w jaki sposób funkcjonują gracze – co kupują, w jaki sposób grają i jak dzielą się grami ze znajomymi.

Połączenie obydwu powyższych informacji daje nam możliwość udostępniania cyfrowych wersji gier naszym znajomym. Phil Spencer nie wyklucza takiej sytuacji, podkreślając, że kilka miesięcy temu Microsoft w pewnych kwestiach miał rację, jednak firma spotkała się z niezrozumieniem ze strony klientów. Wśród nowych funkcjonalności pojawi się także możliwość sprezentowania cyfrowej gry naszym znajomym.

Podobne funkcje już od dłuższego czasu oferuje Steam. Gracze mogą kupować gry w formie prezentów, a Steam Family Sharing pozwala dzielić się biblioteką tytułów z najbliższymi.

Microsoft myśli poważnie o cyfrowej dystrybucji. Udostępnienie wyżej wspomnianych możliwości byłoby strzałem w dziesiątkę i mogłoby zachęcić wciąż niezdecydowanych graczy.

Źródło: Gamespot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *