Office 2016 preview dostępna dla systemów Windows

Microsoft regularnie wypuszcza kolejne wersje systemu Windows 10, nie zapominając przy okazji o najnowszym pakiecie Office. W ubiegłym miesiącu wypuszczono wersję testową Office 2016, zaś teraz pojawiła się najnowsza wersja preview dla systemu Windows, oferująca kolejne nowości.

Najnowsza wersja pakietu Office 2016 doczekała się kilku zmian, względem wersji z ubiegłego miesiąca. Rozbudowano opcję tworzenia, edytowania i dzielenia się dokumentami. Od teraz bez trudu otworzymy każdy rodzaj dokumentu, bez względu na platformę docelową. Możemy również dodawać uprawnienia z poziomu Outlooka, przed wysłaniem dokumentów do określonych osób. Przenoszenie plików do chmury i zapisywanie na dysku komputera jest teraz jeszcze bardziej intuicyjne.

Zauważalną zmianą jest funkcja pracy grupowej na dokumentach. Od teraz możemy w czasie rzeczywistym zobaczyć kto i w jaki sposób dokonuje zmian na udostępnionych plikach. Poszczególne programy pakietu Office będą teraz „uczyły się” naszych zachowań, sugerując określone działania. Opcja ta dotyczy nie tylko Outlooka, lecz również takich programów jak Word czy Excel – aplikacje zapamiętywać będą najczęściej wykonywane działania, dzięki czemu zaoszczędzimy czas na wielokrotnym wpisywaniu określonych komend.

W skład pakietu Office 2016 preview wchodzą takie programy jak Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher. Więcej informacji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można pod tym adresem.

Źródło: Office Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *