Wyciekł Windows 10 Build 10108

Kilka dni temu Microsoft podczas konferencji Build zaprezentował nową wersję Windows 10 i udostępnił ją wszystkim zainteresowanym. Tymczasem do sieci wyciekł już kolejny build, który wprowadza kilka pomniejszych – głównie estetycznych – zmian. Co nowego?

Oficjalnie w sieci dostępny jest Windows 10 Technical Preview build 10074. Serwis Neowin wszedł już jednak w posiadanie kolejnej wersji oznaczonej numerem 10108, dzięki czemu mogliśmy poznać kilka nowości.

Zmiany są raczej kosmetyczne i dotyczą głównie estetyki systemu. Kolorystyka poszczególnych opcji jeszcze bardziej dostosowuje się do głównej barwy, co widać np. na przyciskach włączania i wyłączania funkcji. Zmianie uległo także menu kontekstowe systemu.

Windows 10 build 10108 - 1
Kolor przycisków dostosowuje się do głównego tematu systemu

W systemie pojawiło się także kilka nowych aplikacji. Mowa między innymi o 3D Builder, który był już dostępny w Windows 8. Kolejne dwie nowe pozycje to AAD Token Broker Plugin oraz narzędzia administracyjne. Obecnie nie wiadomo, czy znajdą one swoje miejsce w finalnej wersji systemu.

Ulepszona została również aplikacja służąca do wyjaśniania podstawowych funkcji systemu. Domyślnie jest ona uruchamiana podczas pierwszego startu Windows 10. Microsoft zaktualizował ją o nowe filmy oraz ciemny styl kolorystyczny.

Windows 10 build 10108 - 2
Aplikacja wyjaśniająca podstawowe funkcje systemu

Ciemna kolorystyka znalazła swoje miejsce także w innych częściach systemu, między innymi w wysuwanym panelu sieciowym.

Windows 10 build 10108 - 3
Wysuwany panel sieciowy z ciemnym designem

Z racji, iż nie jest to oficjalnie dostępny build, widoczne tu zmiany mogą nie zawitać do finalnej wersji, której możemy się spodziewać latem.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *