Windows 10 build 10074 dostępny do pobrania

Wygląda na to, że Microsoft stara się dotrzymać obietnicy możliwie częstego wydawania kolejnych kompilacji nadchodzącego systemu Windows 10. Po stosunkowo świeżej aktualizacji do buildu 10061 gigant z Redmond wydał kolejną wersję produktu o numerze 10074. Już na pierwszy rzut okna uwagę przykuwa zupełnie nowa nazwa, czyli Insider Preview zamiast Technical Preview. Można się zatem spodziewać, że status Release Candidate zbliża się wielkimi krokami.

Zmian doczekało się wiele elementów Windows. Jedną z nich jest ulepszony asystent Cortana czy pasek menu wyświetlający się po lewej stronie okna z aplikacjami. Na szczycie paska znajduje się przycisk pozwalający na rozwinięcie menu i prezentację opisów funkcjonalności.

Microsoft stale dopracowuje również interfejs użytkownika. Korzystając z tabletowego trybu Continuum, Cortana wyświetla się na całej wysokości lewej strony ekranu, co pozytywnie wpływa na obsługę za pomocą palców. Dodatkowo w przypadku zamknięcia aplikacji w trybie tabletowym, zamiast na pulpit, zostaniemy przeniesieni do ekranu Startowego.

Odświeżono ponadto dźwięki systemowe, zmodyfikowano regulator głośności, który od teraz jest nie w pionie lecz w poziomie, czy dodano efekt przezroczystości menu Start i paska zadań. Ta ostatnia nowość jest wyraźnym ukłonem ku użytkownikom, którzy skarżyli się na rezygnację ze znanego z Windows 7 interfejsu Aero. Aktualizacją objęto także aplikacje Music, Video Preview czy Windows Store, który doczekał się odświeżonej kolorystyki.

Poniższe wideo prezentuje wybrane nowości, jakie znajdziemy w świeżo wydanej kompilacji systemu.

Pobierz: Windows Insider Preview build 10074

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Windows 10 build 10074 dostępny do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *