Microsoft ściga piratów, analizując adresy IP

Windows 7 to obecnie najpopularniejszy system na świecie. Microsoft sprzedał ogromną ilość licencji, jednak nie ulega wątpliwości, że część użytkowników korzysta z pirackich kopii. I właśnie tymi osobami gigant z Redmond postanowił się zainteresować, analizując adresy IP.

Microsoft znany jest z tego, że ignoruje problem piractwa. W wypowiedziach niektórych pracowników firmy padały nawet słowa, że jest to swego rodzaju freemium. Nie we wszystkich przypadkach amerykański gigant jest jednak pobłażliwy.

Przekonała się o tym osoba korzystająca z adresu IP należącego do sieci Verizon. Microsoft odnotował ogromną ilość aktywacji nielegalnych wersji Windowsa pochodzących z tego samego adresu, dlatego też sprawą zainteresowali się prawnicy. W efekcie wystosowano pozew sądowy przeciwko piratowi, który masowo aktywuje system Windows 7.

Prawdopodobnie działalność wspomnianej osoby polegała na sprzedaży nielegalnej wersji Windowsa. Microsoft informuje, że wykorzystywany w tym przypadku klucz licencyjny może pochodzić z kradzieży. Został on aktywowany kilkaset razy z tego samego adresu IP, dlatego też zwrócił uwagę pracowników firmy.

Pojedynczy przypadek nie oznacza, że Microsoft rozpoczął masową obławę na użytkowników korzystających z pirackiego Windowsa. Gigant z Redmond interesuje się przede wszystkim osobami, które dokonują dużej ilości aktywacji z jednego adresu IP. O podobnej sytuacji pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Wtedy sprawcą był abonent AT&T.

Źródło: Torrent Freak via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *