Microsoft pozwał użytkownika za nielegalną aktywację Windows 7

Windows to nie tylko najpopularniejszy, ale również najczęściej „piracony” system operacyjny na świecie. Dotychczas Microsoft nie wyciągał konsekwencji od użytkowników, którzy korzystali z nielegalnej wersji oprogramowania. To się jednak zmienia, gdyż gigant z Redmond pozwał właśnie pierwsze osoby za aktywację Windows 7.

Dotychczas domowi użytkownicy posiadający nielegalną wersję systemu nie musieli się obawiać Microsoftu, gdyż ten interesował się głównie firmami i korporacjami, które łamały postanowienia licencyjne. Satya Nadella – CEO firmy – stwierdził nawet, że pirackie wersje Windowsa to swego rodzaju freemium, na którym Microsoft pod pewnymi względami również zarabia.

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych wystosowano pozew przeciwko osobie, która wielokrotnie aktywowała nielegalne klucze licencyjne Windowsa 7 i Office’a 10 na różnych maszynach. Wszystkie aktywacje pochodziły z jednego adresu IP i właśnie ten element przyciągnął uwagę specjalistów Microsoftu.

Amerykański gigant uzyskał oczywiście adres IP wspomnianego użytkownika – należał on do puli operatora AT&T. W zasadzie pozwany sam przekazał adres IP firmie, gdyż według regulaminu aktywacji dobrowolnie wyraził na to zgodę. Na tej podstawie określono dane osobowe i złożono pozew.

W tym konkretnym przypadku chodzi o nielegalną dystrybucję produktów Microsoftu. Można spekulować, że namierzony adres IP należy do serwisu komputerowego, który instalował swoim klientom pirackie wersje Windowsa. To skala przedsięwzięcia sprawiła, że Microsoft zainteresował się sprawą i raczej wątpliwe jest, by w przyszłości zaczęto polować na użytkowników domowych.

Źródło: Torrent Freak, Instalki

3 thoughts on “Microsoft pozwał użytkownika za nielegalną aktywację Windows 7

  1. Jeśli miał oryginalnego Windows’a 7 oraz Office’a 10 z oryginalnym kluczem aktywacyjnym i umową licencyjną, która dotyczyła instalowania Windows’a 7 oraz Office’a 10 na 1 stanowisku, to nie widzę jakiś wskazań, by instalować je na różnych maszynach. Pamiętam jak kiedyś w latach 90-tych, jak nam się popsuł komputer i zanosiło się go potem do informatyka, to widziałem jak informatyk instalował nowy oryginalny system z wersji pudełkowej, i mogę przysiąc na zakład, że nie tylko nam instalował ten system ale i też innym użytkownikom i jakoś go za to nie ganiali. Więc to wszystko też zależy od ludzi jacy są.

  2. Zawsze ta korporacja bedzie polowac,Macrosoft jest zobligowany do dobrych systemow,oczywiscie nielegalne klucze trzeba zmienic,czyli,wprowadzony klucz,przerwa w instalacji SYSTEMU ,jest to legalne.Obowiazkiem jest,wszystkie program,aktualizacje,wszystkie jezyki Europejskie,tagze to dotyczy zgodnie z przepisami narodowymi.Pisma polskie komputerowe tego nie przestrzegaja,kazdy program ma byc po polsku,jednoczesnie oznaczony odpowiednio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *