Windows 10 prawdopodobnie nie będzie darmowy

Jeszcze przed oficjalną prezentacją Windowsa 10 w sieci krążyły plotki na temat sposobu dystrybucji nowego systemu. Według nich Microsoft miałby oferować swój produkt za darmo i zarabiać na innych usługach zaimplementowanych w systemie. Tak się raczej nie stanie – potwierdzają to słowa Kevina Turnera.

Nie rozmawialiśmy w zespole na temat strat, jakie przyniesie nam Windows 10” – mówi Turner podczas jednej z konferencji w nawiązaniu do plotek o darmowym systemie. „Nie ulega jednak wątpliwości, że musimy znaleźć nowy sposób monetyzacji. Pojawia się wiele możliwości wprowadzenia dodatkowych usług do systemu, jednak należy to zrobić w kreatywny sposób” – kontynuuje.

Według słów Turnera, sposób dystrybucji Windows 10 faktycznie może się zmienić, jednak z pewnością nie będzie on darmowy. Microsoft musi zarabiać na swoim produkcie w taki, czy inny sposób. Turner nie kryje jednak zainteresowania płatnymi usługami, które mogłyby się znaleźć w Windowsie 10, by zbić jego podstawową cenę.

Więcej szczegółów na temat monetyzacji Dziesiątki poznamy na początku przyszłego roku. Prawdopodobnie podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, o której informowaliśmy już wcześniej.

Źródło: CDRinfo, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *