Pakiet Office na Androida i iOS został pobrany już 100 mln razy

Microsoft wydał Office’a na iPhone’a już w 2013 roku, jednak aplikacja nie zyskała wtedy zbyt dużej popularności ze względu na konieczność wykupienia subskrypcji. W ubiegłym roku pojawiła się wersja na iPady, a nieco później amerykańska firma udostępniła swoje oprogramowanie na iOS i Androida za darmo. Ruch ten zaowocował ponad 100 mln pobrań!

Podczas spotkania z inwestorami Satya Nadella – CEO Microsoftu, poinformował, że pakiet biurowy Office został na konkurencyjnych platformach pobrany ponad 100 mln razy. Wynik ten nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę fakt, że aplikacje są dostępne za darmo. Warto jednak zaznaczyć, że jeszcze dwa lata temu nikt nie spodziewał się tak dużej ekspansji Microsoftu na Androidzie i iOS.

Zmiana strategii jest pomysłem nowego szefa Microsoftu – Nadelli. Amerykańska firma pod jego przywództwem otworzyła się na inne platformy, nie ograniczając się wyłącznie do Windowsa i Windows Phone. Doskonale widać to na Androidzie – Samsung w swoich najnowszych urządzeniach instaluje zestaw aplikacji od Microsoftu – Skype, OneDrive itp.

100 mln pobrań pokazuje również, jak duże jest zapotrzebowanie na pakiet biurowy na urządzeniach mobilnych. Office jest w tej kategorii najbardziej rozpoznawalny, dlatego też szybko zyskuje kolejnych użytkowników.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *