Office Online w pełni zintegrowany z Dropboxem

Office Online i Dropbox współpracują ze sobą już od dłuższego czasu, o czym przekonać mogli się użytkownicy aplikacji mobilnych na Androidzie i iOS. Teraz do kompletu Microsoft dorzuca wersje webowe i pełną integrację pomiędzy usługami.

Teoretycznie Microsoft i Dropbox to konkurenci – w końcu każda z firm oferuje własny dysk sieciowy. Mimo wszystko zainteresowani zdecydowali się na współpracę, czego owocem są najnowsze funkcje we wspomnianych usługach.

Użytkownicy mogą już otwierać i edytować dokumenty w Office Online bezpośrednio w aplikacji webowej Dropboxa. Po uaktywnieniu podglądu pliku z boku pojawia się przycisk, który umożliwia edycję za pomocą Office Online. Po zakończeniu edycji dokument zostanie automatycznie zapisany na Dropboksie.

Podobnie sprawa wygląda w webowej aplikacji Office Online. W tym przypadku użytkownik może podpiąć do usługi swoje konto Dropbox, by mieć szybki dostęp do wszystkich kompatybilnych dokumentów. Z tego miejsca można oczywiście rozpocząć edycję, a zmiany zostaną automatycznie zapisane na wspomnianym dysku sieciowym.

Office Dropbox - edycja plików
Edycja plików bezpośrednio w Dropboksie

Nowe funkcje sprawią, że użytkownicy obydwu usług nie będą musieli manualnie przenosić plików pomiędzy serwisami, by dokonać ich edycji. Cieszy fakt, że Microsoft potrafi współpracować z firmami, które teoretycznie stanowią dla niego konkurencję.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *