Czy system osiągnięć pojawi się w Windows 10?

W weekend do sieci wyciekła kolejna wersja systemu Windows 10, dzięki czemu najbardziej zagorzali fani mogli sprawdzić nowości, jakie tym razem przygotował Microsoft. Jak się okazuje, w systemie pojawi się funkcja znana dotychczas przede wszystkim graczom. Mowa o osiągnięciach.

W grach komputerowych i konsolowych osiągnięcia są przyznawane za wykonanie określonej czynności – np. przejście gry lub zabicie dużej liczby przeciwników. Zdaje się, że podobny patent w swoim systemie chce zastosować Microsoft.

Użytkownicy, którzy zainstalowali już najnowszą wersję (build 10056) informują, że po zapisaniu się do programu Windows Insider przyznawane jest osiągnięcie. Obecnie nie wiadomo, czy Microsoft planuje wprowadzić system punktacji podobny do tego z konsoli Xbox.

System osiągnięć to drobna nowość, która może zachęcić użytkowników do poznawania systemu i zgłębiania jego tajemnic. Dobrze przemyślane osiągnięcia sprawią, że korzystanie z Windows 10 będzie jeszcze ciekawsze. Z pewnością część osób będzie chciała zdobyć je wszystkie, podobnie jak ma to miejsce w grach.

Windows 10 osiągnięcia
System osiągnięć w Windows 10

Źródło: Neowin via Instalki

1 thoughts on “Czy system osiągnięć pojawi się w Windows 10?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *