Odświeżona wersja pasjansa w Windows 10

Każdy, kto wychował się na wcześniejszych wersjach Windowsa, z pewnością pamięta niezliczone sesje w systemowego pasjansa. Tym bardziej cieszy fakt, że karcianka powróci w Windows 10. Microsoft przygotował kilka wariacji popularnego pasjansa.

Windows 8 zerwał z tradycją umieszczania pasjansa. Co prawda popularna gra była dostępna w systemie, jednak należało ją pobrać za pośrednictwem Windows Store. W przypadku Dziesiątki będzie inaczej – Microsoft planuje domyślnie umieścić ją w systemie.

W weekend do sieci wyciekł nowy build Windows 10 oznaczony numerem 10056. Użytkownicy, którzy pobrali już tę wersję systemu donoszą, że Microsoft zaimplementował w nim zbiór gier karcianych.

Znajdziemy wśród nich zarówno standardową wersję pasjansa, jak i szereg wariacji na jego temat – Spider, FreeCell, Pyramid oraz TriPeaks. Nowa aplikacja będzie zawierała osiągnięcia, wyzwania i nagrody, a także system rankingowy oraz statystyki.

Pasjans Windows 10
Pasjans w Windows 10

Build 10056 co prawda nie jest oficjalną wersją systemu wypuszczoną przez Microsoft, jednak możemy się z niego dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Wcześniej informowaliśmy między innymi, że w Windows 10 pojawią się osiągnięcia.

Pasjans Windows 10
Menu główne Microsoft Solitaire Collection

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *