Oficjalna aplikacja Facebooka dla Windows 8.1 już jest

Dotychczas użytkownicy Windowsa 8 nie mogli pobrać oficjalnej aplikacji, która umożliwiłaby im obsługę Facebooka bezpośrednio z kafelkowego interfejsu. Jakiś czas temu Microsoft zapowiedział, że wraz z Windows 8.1 pojawią się także najważniejsze aplikacje, których dotychczas w systemie brakowało. W przypadku Facebooka słowo zostało dotrzymane.

Już teraz użytkownicy mogą pobierać oficjalną aplikację przeznaczoną dla systemu Windows 8.1. Wygląda ona tak, jak można było się spodziewać. Poszczególne sekcje zostały przystosowane do obsługi dotykowej. Po prawej znalazło się miejsce na okno czatu, środek oczywiście zajmuje strumień wiadomości, natomiast lewa strona to panel nawigacyjny.

fb_win81

Facebook obsługuje również funkcję udostępniania oglądanych zdjęć jako załącznik wiadomości e-mail, korzystając z bocznego paska systemowego.

Aplikacja jest dedykowana Windowsowi w wersji 8.1 i nie będzie działać na klasycznej ósemce. Aktualnie dostępna jest wyłącznie w wersji angielskiej. Można ją pobrać, przechodząc do sekcji nowości w Windows Store.

Źródło: The Verge

One thought on “Oficjalna aplikacja Facebooka dla Windows 8.1 już jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *