Windows 8 radzi sobie coraz lepiej

Windows 8 miał wprowadzić rewolucję w sposobie korzystania z systemu operacyjnego. Tak się jednak nie stało, a kafelkowy ekran startowy stał się w wielu przypadkach wyłącznie kulą u nogi użytkownika. Czy aby jednak na pewno? Microsoft dostarcza statystyki, które wskazują, że Ósemka radzi sobie coraz lepiej.

Joe Belfiore z Microsoftu poinformował, że Windows 8 radzi sobie coraz lepiej i w ogólnym rozrachunku mocno przyczynił się do wzrostu sprzedaży urządzeń z ekranem dotykowym. Według dokładnych statystyk, aż 40% komputerów z Windows 8 obsługuje funkcję dotyku.

Użytkownicy coraz chętniej korzystają z wbudowanego sklepu z aplikacjami. Każdego dnia z Windows Store jest pobieranych około 4 mln programów. Przyczynia się do tego nie tylko większe zainteresowanie dotykowymi możliwościami systemu, ale również większa ilość wartościowych aplikacji. Całkiem niedawno na Windows 8 pojawił się Facebook, niedługo użytkownicy otrzymają również odtwarzacz multimedialny VLC. Wszystko to przekłada się na większość użyteczność dotykowej części systemu.

Joe Belfiore przyznał również, że od momentu premiery Windows 8 sprzedał się w ilości przekraczającej 200 milionów egzemplarzy, o czym informowaliśmy już wcześniej.

Pobierz: Windows 8.1 Enterprise

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *