Okulary rozszerzonej rzeczywistości opatentowane przez Microsoft

Microsoft już od jakiegoś czasu ma chrapkę na okulary rozszerzonej rzeczywistości, które byłyby bezpośrednią konkurencją dla Google Glass. Według upublicznionego wniosku patentowego, gigant z Redmond pracuje nad taką technologią i ma pewien pomysł, jak ją urozmaicić. Czym zaskoczy nas tym razem?

Według wniosku patentowego Microsoft pracuje nad okularami rozszerzonej rzeczywistości, które będą w stanie nie tylko rozpoznawać obserwowane przez nas obiekty, ale również przewidywać ich zachowanie. Przykładowo, gdy rozpoznany zostanie samochód, sprzęt nakreśli jego kierunek poruszania i ostrzeże użytkownika, gdy będzie się zbliżał w jego stronę.

Tego typu technologia może się również przydać w celach rozrywkowych, w których okulary przeniosą użytkownika do wirtualnego świata, jednak umieszczą w nim wszystkie przeszkody znajdujące się np. w jego domu. Dzięki temu nie nabawi się on kontuzji podczas zabawy, a niektóre elementy otoczenia będą mogły być wykorzystane do prostych gier.

fig13

Obrazek pochodzący z wniosku patentowego

Wspomniany wniosek patentowy opublikowano dopiero teraz, jednak do urzędu został złożony już w styczniu bieżącego roku. Wszystko wskazuje zatem na to, że Microsoft rozwija już opisaną wyżej technologię. Pozostaje czekać na pierwsze oficjalne informacje w tej sprawie.

Źródło: Instalki.pl, WM Power User

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *