Korzystasz z OneDrive? Sprawdź nowości

OneDrive

Microsoft od dłuższego czasu pracował nad usprawnieniami dla swojej chmury OneDrive i w końcu zdecydował się wprowadzić kilka ulepszeń, które spodobają się wszystkim użytkownikom. Wśród nowości znalazł się między innymi nowy tryb odzyskiwania plików oraz jeszcze lepsza ochrona przed zagrożeniami typu ransomware.

Mechanizm Microsoftu, który pozwala na odzyskiwanie plików z chmury działa wstecz do 30 dni. Oznacza to, że jeśli usuniecie coś przypadkiem lub zapomnicie, że wybrane dane były Wam potrzebne, to możecie cofnąć cały proces nawet do miesiąca wstecz. Wielokrotnie zdarzyło mi się popełnić podobny błąd i niestety pliki przepadły – teraz nie trzeba się już o to martwić. Co najlepsze, usunięte kopie danych są przechowywane w zaszyfrowanej postaci, tak więc cyberprzestępcy praktycznie nie mają możliwości ich odczytania.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive

To samo tyczy się wszystkich informacji zawartych w OneDrive. Microsoft wprowadził nowe, specjalne zabezpieczenia, które pozwalają na ustawienie hasła w przypadku udostępnianych folderów oraz plików – jeśli trafiłyby one w niepowołane ręce, to osoba nie znająca szyfru nie będzie w stanie ich podejrzeć.

Na koniec warto wspomnieć o tym, iż poczta Outlook doczekała się szyfrowania end-to-end dla poczty wychodzącej oraz przychodzącej – oczywiście program odbiorcy także musi spełniać pewne wymagania, aby odczytać wiadomość. Domyślnie Microsoft ufa jednak tylko i wyłącznie mobilnym oraz desktopowym aplikacjom Outlooka.

Trzeba przyznać, że lista zmian jest imponująca i na pewno przełoży się na większy komfort korzystania z chmury amerykańskiego giganta. Oby podobne nowości i funkcje trafiły niedługo do Dysku Google…

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *