OneDrive for Business – wersja dla Windows 8.1 oraz iOS już dostępna

Microsoft rozpoczął działania zmierzające do rebrandingu usługi SkyDrive. OneDrive – bo tak brzmi nowa nazwa wirtualnego dysku – ponad tydzień temu pojawiła się w wersji konsumenckiej. Teraz z kolei firma z Redmond wydała wersję biznesową, przeznaczoną dla systemu Windows 8.1 oraz iOS, która niebawem zastąpi SkyDrive Pro na wszystkich liczących się systemach operacyjnych.

OneDrive for Business w wersji dla Windows 8.1 standardowo umożliwia dostęp do ostatnio używanych plików, dzielenie się plikami ze znajomymi, możliwość dodawania plików do chmury, otwieranie dokumentów, zdjęć i plików wideo oraz edycję dokumentów w programie Microsoft Office lub w przeglądarce Office Web Apps – teraz znanej również jako Office Online. Z kolei wersja dla iOS otrzymała dodatkowo odświeżony wygląd pod kątem wersji iOS7, a także ulepszony system logowania i autoryzacji.

OneDrive w wersji biznesowej można pobrać za darmo w wersji dla Windows 8.1 oraz iOS. Wersje dla Androida oraz Windows Phone powinny pojawić się niebawem. Przypominamy również o możliwości otrzymania dodatkowej przestrzeni dyskowej za darmo – do 8 GB.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *