Microsoft porównuje Windows XP do Windows 8.1

Microsoft skrupulatnie kontynuuje swoją kampanię „zniechęcania” użytkowników do Windows XP, publikując kolejne fakty przemawiające na niekorzyść 12-letniego systemu. W dniu dzisiejszym w sieci pojawiła się tabelka, która wskazuje różnice pomiędzy Windows XP a Windows 8.1.

Microsoft opublikował prostą tabelkę porównawczą, zestawiając ze sobą 12-letni system z najnowszym rozwiązaniem. Wynik jest oczywisty, choć niekoniecznie musi przekonać wszystkich użytkowników.

Tabelka Windows XP Windows 8
Tabelka porównująca Windows XP z Windows 8.1

Z powyższej tabelki możemy wyczytać, że obydwa systemy posiadają podobny pulpit, działają z klawiaturą i myszką oraz współpracują z pakietem Office i podobnymi rozwiązaniami. Windows 8.1 cechuje się ponadto wsparciem dla ekranów dotykowych, posiada aplikacje z Windows Store, oferuje wbudowane aplikacje obsługujące pocztę, serwisy społecznościowe itp, a ponadto wyposażony jest w dodatkowy ekran startowy.

Microsoft podkreślił zalety Windows 8.1, które dla zwykłych użytkowników nie są najważniejsze. Większość osób korzystających z Windows XP nie zawraca sobie głowy ekranem dotykowym, tym bardziej wbudowanymi aplikacjami. Dla nich najważniejsza jest ergonomia pracy z systemem. Jedyną przewagą Windows 8.1 w tym przypadku jest szybszy rozruch.

Czy zatem powyższa tabelka przekona kogoś do zmiany systemu? Odpowiedź jest chyba oczywista.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

One thought on “Microsoft porównuje Windows XP do Windows 8.1

  1. no normalnie skandal porównywać xp do windows 8/8.1 który wymaga jakiejś drobnej funkcji od CPU by go zainstalować. fakt jest szybki płynny ale xp też jak się o niego zadba szybki a jak chce by był ładny to proszę (mój pulpit) : http://zapodaj.net/cb46c2bbefd4f.bmp.html

    nigdy nie jest warzne co ma windows czy jiki kolwiek system użytkownivy oczekują : stabilnośći, płynnośći, kompatybiloności,i tego by system nie pożerał zasobów. a propo kompatybilności problem jest z aspi drivers w win 7 a w xp go nie ma ( w windows 7 usuneli aspi jest inne) i nie idze odpoalić programu “DAnce ejay 7”

    niech micrisoft robiąc windows 9 zadba o to by był tylko jeden system nie wiele : home,profesional, itd, by był prosty szybki,stabilny,kompatybilny,bez żadnych dodatków i wyglądał jak windows 7 każdy doinstaluje sobie to czego potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *