Windows Phone 8 będzie bardziej atrakcyjny dla producentów

Windows Phone 8 staje się coraz bardziej popularnym mobilnym systemem operacyjnym, jednak wciąż dużo mu brakuje do objęcia palmy pierwszeństwa. Na sytuację tę składa się wiele czynników, a jeden z nich to mała ilość producentów, którzy tworzą swoje urządzenia pod ten system. W przyszłości może się to zmienić.

Microsoft podczas swojej konferencji na targach Mobile World Congress zapowiedział siedmiu nowych producentów, którzy skupią się na stworzeniu smartfonów z Windows Phone. Dzięki temu system dostanie pokaźny zastrzyk świeżych rozwiązań i stanie się bardziej popularny na całym świecie.

Dotychczas jednak wiele firm narzekało, że koszty licencjonowania systemu przez Microsoft są ogromne i to właśnie dlatego nie opłaca się tworzyć urządzeń z Windows Phone. Gigant z Redmond prawdopodobnie zrozumiał swój błąd.

Serwis PCMag donosi, że Microsoft obniży koszty licencji dla producentów nawet o 70%. W ten sposób platforma Windows Phone stanie się o wiele bardziej atrakcyjna, co może zaowocować większą ilością dostępnych urządzeń. Swoje zainteresowanie systemem wyraziła już między innymi firma Infosonics.

Aktualnie informacje te nie zostały potwierdzone przez samego zainteresowanego.

Źródło: PCMag, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *