OneNote zostanie wzbogacony o ciemny motyw

OneNote Dark Mode

Kolejne aplikacje dostają obsługę ciemnego motywu. Prawdopodobnie w najbliższym czasie będziemy mogli spodziewać się tej funkcji w każdej popularnej apce – i bardzo dobrze. Oszczędzanie baterii na ekranach AMOLED czy mniejsze zmęczenie oczu (zwłaszcza nocą) to tylko część zalet, jakie niesie ze sobą dark mode. Doskonale rozumie to Microsoft, który sukcesywnie udostępnia alternatywną kolorystykę w kolejnych aplikacjach. Tym razem padło na program do notatek OneNote.

Dark Mode przybywa do OneNote

OneNote to część pakietu Microsoft Office. Aplikacja ta pozwala na tworzenie różnego rodzaju notatek (podobnie jak Google Keep) z dołączonymi screenshotami, zdjęciami czy plikami wideo. Podobnie jak reszta narzędzi biurowych od giganta z Redmond, dostanie ona ciemny motyw. Wraz z ciemniejszą kolorystyką interfejsu (który włączamy zarówno na PC, jak i Androidzie czy iOS) poprawiona zostaje nawigacja w programie.

Ciemny staje się prawie cały OneNote. (Prawdopodobnie) ze względu na słabszą czytelność, ciemniejsze kolory nie pojawią się jedynie w polu przeznaczonym do tworzenia notatek

Dark mode w OneNote póki co nie jest dostępny dla zwykłych użytkowników – testowany jest obecnie przez Microsoft. Nie wiemy kiedy funkcja może trafić do klientów Office.

Źródło: Thurrot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *