Oprogramowanie PowerToys w wersji 0.14 dla Windows 10 dostępne

PowerToys

Słyszeliście kiedyś o Microsoft PowerToys? Ten zestaw narzędzi dla miłośników grzebania w systemie operacyjnym i dostosowywaniu go do swoich upodobań w maju zagościł na Windowsie 10. Dodatki dedykowane kiedyś wyłącznie power userom teraz udostępniane są w przystępnej każdemu formie. PowerToys dla Windows 10 otrzymały właśnie kolejną aktualizację.

PowerToys 0.14 znacząco poprawiono działanie FancyZones, dopracowując działanie najważniejszych jej funkcji. Apka ma teraz ustawienie pozwalające wyłączyć ją w zdefiniowanych przez użytkownika aplikacjach. Microsoft poprawił także błąd pozwalający jej przejmować kontrolę nad klawiszami numerycznymi.

Zmiany nie ominęły także mikronarzędzia PowerRename, pozwalającego w mgnieniu oka zmienić nazwy wielu plików jednocześnie. Okno dialogowe można zmieniać, choć Microsoft zapowiada dalsze poprawki w aspekcie DPI. W programie pojawiły się także funkcje autouzupełniania i autopodpowiedzi.

Trudno nazwać nową wersję aplikacji PowerToys wielką aktualizacją, ale warto o niej napisać choćby po to, aby część z Was zapoznała się z tą aplikacją.

W skład PowerToys wchodzi wiele przydatnych niewielkich narzędzi, które ułatwiają m.in. pracę na wielu pulpitach, pełnią funkcję menadżera skrótów klawiaturowych, nadzorują pracę akumulatora, czy też pozwalają wygodniej przeglądać treść wielu dokumentów.

Źródło: Microsoft, YouTube, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *