Ostatnia szansa na zakup Windows XP

Polski oddział Microsoft przypomina – to już ostatni moment na zakup systemu Windows XP. Będzie to także ostatnia szansa dla użytkowników na legalizację systemów na starszych komputerach.

System operacyjny Windows XP jest wysoko oceniany przez jego użytkowników – niezawodność i stabilność, to cechy wymieniane w pierwszej kolejności. Wersja Home Edition jest także najtańszym systemem operacyjnym firmy Microsoft dostępnym na rynku. Posiadacze nowszych komputerów już wkrótce będą mogli uaktualnić swoje oprogramowanie do najnowszego system operacyjnego – Windows 7. Jednak Ci którzy nie chcą rezygnować ze starszych komputerów, a ich system nie jest zalegalizowany powinny pospieszyć się i udać do sklepów po legalną wersję Windows XP. Sprzedaż tego produktu właściwie się już zakończyła – jedynie sklepy handlujące oprogramowaniem posiadają jeszcze u siebie zapasy na półkach. Za kilka tygodni zakup Windows XP może już okazać się trudny.

System jest dostępny w sklepach na terenie całego kraju w cenie 349 złotych brutto. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, użytkownicy legalnych wersji systemu mogą liczyć na wsparcie techniczne firmy Microsoft do kwietnia 2014 roku.

Windows XP jest najczęściej nielegalnie kopiowanym systemem operacyjnym na całym świecie. Ponad 95% wszystkich pirackich kopii tego systemu to Windows XP Professional. Użytkownicy nielegalnych wersji muszą się liczyć z wieloma krytycznymi utrudnieniami w prawidłowym funkcjonowaniu systemu na ich komputerach. Bez prawidłowego zabezpieczenia ich komputery mogą stać się łatwym celem ataku ze strony hackerów. Poza brakiem aktualizacji użytkownicy nielegalnych kopii oprogramowania, nie mogą też liczyć na wsparcie techniczne. Jednak największą niespodzianką w negatywnym tego słowa znaczeniu, z jaką mogą się zetknąć użytkownicy nielegalnych kopii Windows XP to czarny ekran. Użytkownicy, którzy nie zarejestrowali swojego systemu lub ich proces rejestracji zakończył się niepowodzeniem, muszą się spodziewać zresetowania pulpitu do czarnego ekranu. Ekran ten będzie się pojawiał co 60 minut do momentu zainstalowania legalnej wersji oprogramowania Microsoft.

Źródło: Microsoft

9 thoughts on “Ostatnia szansa na zakup Windows XP

  1. Jak dla mnie Windows XP Był,jest i Będzie Wieczny bez Aktualizacji a Microsoft zawsze będzie Gadać Bzdury że “Windows Xp Umiera” a tak wogóle jest nie prawdą bo wg. mnie 2014 to tylko Aktualizacje nie będą chodzić ale Funkcjonalność Systemu będzie taka sama czyli Wieczna a co do Usuwania Przeglądarki IE w nLite (dla Windows 2000/XP) to Nie ma Efektów Błędowych (od SP2),Nadal będą chodzić Programy Oparte o IE tak jak Stare GG czy Maxthon i Te Gadanie od IE z Microsoftu jest Nie ważną i najgłupszą rzeczą!

  2. kolego (badz kolezanko), to czemu wchodzisz na fora / newsy /itp. windowsowe? siedz na ubuntowym serwisie i sie ciesz swoim systemem. nie kazdy ma chec lub mozliwosc przesiadki – ja, np., osobiscie probowalem kilka razy, z pojawieniem sie nowych wersji linuxa, i zawsze mialem z czyms problem, glownie z niechodzacymi programami, ktore potrzebne mi sa do mojej pracy. nie mam tez czasu, zeby spedzac cale dnie, szukajac rozwiazania – np. w przypadku nierozpoznawalnej drukarki, braku sieci czy braku obslugi wymaganego przeze mnie jezyka. system ma sie zainstalowac i wlaczyc, bez dlubania w srodku.
    fakt, Vista mi nie pasuje strasznie, siedze na XP caly czas, zobacze, jesli pozytywne opinie o win7 beda, moze sie przesiade…

  3. Jesli kupisz wersję update do nie ma nic przeciwko temu by korzystac z niej. W końcu MS robi takie wersję, choć ja wolałbym kupić sobie zwykłą wersję systemu, który instaluje się na pusty dysk. 🙂

  4. czyli mam rozumieć, że teraz mając oryginalnego windowsa xp mogę przejść sobie na 7 i pracować na niej w ramach licencji z xp tak samo jakbym miał legalny system. Po premierze windowsa 7 oczywiście kiedy to będzie on w sprzedaży ?

  5. Moim zdaniem jest to dobry system. Szkoda, że Microsoft tak postępuję z swoimi produktami. Jestem urzytkownikiem Windows xp Home i cenie sobię ten produkt. Głośno było o tym by wypuścić DirectX 10 na ten system ale okazało się, że to tylko plotki. Mam nadzieję, że Windows 7 też będzię taki dobry jak XP. Miejmy nadzieje.

  6. Zaskoczyła mnie ten wiadomośc.. Szkoda, że tak dobry os zostanie wycofany ze sprzedarzy ale fakt faktem technika idzie do przodu, a XP przestaje obslugiwac coraz wiecej podzespołów np. standardem jest 4GB RAM. Mam nadzieje ze win7 sprosta wymaganiom uzytkownikow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *