Outlook 2013: ogłoszono kolejne nowe funkcje

W najnowszym wpisie na blogu Outlooka, pojawiła się lista kolejnych zmian, jakie wkrótce uświadczymy w najnowszym programie pocztowym Outlook 2013. W dużej mierze zmiany dotyczą wygodniejszego interfejsu i przejrzystości przy korzystaniu z programu. Największy nacisk położono jednak na większe odstępy pomiędzy poszczególnymi wiadomościami i podkreślenie danych osobowych nadawcy.

Zmianie uległ także layout programu, który teraz oddziela kolorem niebieskim wiadomości nieprzeczytane od przeczytanych. W przypadku nowej wiadomości temat maila uwydatniony jest niebieską czcionką, zaś z lewej strony pojawia się pionowy niebieski pasek, który ułatwia nawigację pomiędzy różnymi typami maili. Kiedy przeczytamy e-maila, pasek z lewej strony znika, zaś temat zmienia kolor na szary. Zwiększono przy tym czcionką odpowiedzialną za dane nadawcy, dzięki czemu łatwiej można odnaleźć i posegregować informacje nadesłane od wybranej osoby. Ponadto pojawiła się informacja, że zarówno Outlook 2013 jak i jego aplikacje będą miały ten sam design, co może sugerować, że nowa wersja jest również odpowiednio dostosowana pod urządzenia mobilne.

outlook 11

Zaplanowano także umieszczenie nowej funkcji, jaką jest Online Preview, co w praktyce oznacza podgląd wiadomości przed jej otwarciem, bądź odpowiednią segregację na przykład pod kątem ważności. Microsoft zapowiada już wkrótce kolejne poprawki, którymi z pewnością się podzielimy.

Źródło: Outlook Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *